دریافت پاورپوینت کاربرد GIS در برنامه‌ریزی کاربری اراضی

دریافت پاورپوینت کاربرد GIS در برنامه‌ریزی کاربری اراضی

پاورپوینت کاربرد GIS در برنامه‌ریزی کاربری اراضی

در دهه‌های اخیر، فناوری GIS به‌عنوان صنعتی پویا با هدف مدیریت بهینه داده‌های توصیفی و جغرافیایی، در دسترس متخصصان برنامه‌ریزی شهری قرار گرفته است. با به‌کارگیری این فنون، امکان صرفه‌جویی در وقت و منابع مالی میسر گردیده و افق‌های جدیدی در زمینه‌های تحقیقاتی و مدیریتی گشوده شده است با قبول این واقعیت که GIS مقوله‌ای است جدیدتر و کامل‌تر از آنچه که تاکنون در اختیار علوم شهری قرار گرفته، باید از آن به‌عنوان یک تکنولوژی برتر در جهت حل مسائل و معضلات محیط‌های انسانی و طبیعی به‌طور آگاهانه بهره برد.

در سرتاسر جهان، هرروزه شاهد ظهور و گسترش انواع سیستم‌های اطلاعاتی و اطلاع‌رسانی نو و پیشرفته‌ای هستیم. یکی از این سیستم‌ها که در دهه‌های گذشته توجه جهانیان را به خود معطوف و توسعه چشمگیری داشته است، سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی معروف به GIS می‌باشد. با اطمینان می‌توان گفت کهGIS  مقوله‌ای است جدیدتر و کامل‌تر از هر آنچه تابه‌حال در علوم مرتبط به جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری عرضه شده است. به همین دلیل، در سرتاسر جهان جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده و به‌عنوان یک فناوری برتر در جهت حل مسائل شهری و سایر علوم مجاور نقش بسیار برجسته‌ای ایفا نموده است.

عامل مشخص‌کننده‌ای که این تکنولوژی را از سایر سیستم‌های مشابه متمایز می‌سازد، مربوط به نحوۀ نگرش آن به مکان‌های جغرافیایی است. با این نگرش، GIS به‌عنوان یک فناوری جدید تبدیل به صنعتی پویا در روند مدل‌سازی‌های کیفی و کمی با هدف مدیریت شهرهای جدید گشته است.

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: