دریافت پاورپوینت متدولوژی مدیریت پروژه (اسکرام و اجایل)

دریافت پاورپوینت متدولوژی مدیریت پروژه (اسکرام  و اجایل)

پاورپوینت متدولوژی مدیریت پروژه (اسکرام و اجایل)

یکی از مهمترین دغدغه هایی که مدیران پروژه برای موفقیت پروژه ها دارند، انتخاب متدولوژی مناسب برای اجرای یک پروژه می باشد. بر این اساس شناخت متدها و مزایا و معایب هریک از متدهای مدیریت پروژه بسیار اهمیت دارد. از آنجا که به جرات می توان متدولوژی اجایل را یکی از بهترین روش ها برای مدیریت پروژه های نرم افزاری دانست، شناخت متدولوژی اجایل و روش های مختلف پیاده سازی این متدلوژی مسیری است تمامی مدیران پروژه های اجایل بایستی توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین روش های پیاده سازی اجایل، استفاده از روش اسکرام می باشد که در ادامه درمورد آن بحث می کنیم.

از اواخر دهه ۱۹۸۰ تا اواسط دهه ۱۹۹۰ در پی تحولات گسترده اقتصادی و سیاسی در سرتاسر جهان، تلاش‌ها و اقدامات زیادی برای شناخت ریشه‌ها و عوامل مؤثر بر نظام‌های جدید در کسب‌ و کار جهانی صورت گرفت. برای نخستین بار، وقتی ایالات ‌متحده امریکا با رکود چشمگیری در سهم کسب‌وکار جهانی به‌ ویژه در عرصه تولید(که با رقابت‌های جدیدی از سوی آسیا و اروپا روبه‌رو شده بود) مواجه شد، رهبری این نهضت را در دست گرفت.در سال ۱۹۹۱ گروهی از متخصصان صنعتی مشاهده کردند که نرخ افزایش تغییرات در محیط تجاری، از توانایی‌های سازمان‌های تولیدی سنتی در جهت تطبیق و سازگاری با تغییرات سریع‌تر است. این سازمان‌ها در استفاده از فرصت‌هایی که برای آن‌ها پیش می‌آمد، ناتوان بودند و این ناتوانی ممکن بود در بلندمدت باعث ورشکستگی و ناکامیشان شود.بنابراین برای نخستین بار، دیدگاه متخصصان صنعتی در گزارشی تحت عنوان “استراتژی بنگاه‌های تولیدی در قرن بیست و یکم” به‌ وسیله مؤسسه لاکوکا منتشر و به همگان معرفی شد و بلافاصله بعد از آن، عبارت تولید چابک به ‌طور مشترک با انتشار این گزارش مورد استفاده عموم قرار گرفت.

تگ(برچسب): , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: