دریافت پاورپوینت درباره زندگی و مهاجرت پروانه مونارک

دریافت پاورپوینت درباره زندگی و مهاجرت پروانه مونارک

پاورپوینت درباره زندگی و مهاجرت پروانه مونارک

پروانه مونارک یا شهریار (Monarch butterfly) با نام علمی (به لاتین: Danaus plexippus) نوعی پروانه از خانواده فرچه‌پا است. پروانه شهریار هر ساله از کوه‌های راکی به مکزیک مهاجرت می‌کند. این پروانه حشره افتخاری (به انگلیسی: state insect) ایالت تگزاس است.

بیش از یکصدمیلیون عدد از این پروانه زمستان را روی درخت‌های کوهستان‌های سیرا مادره مکزیک در خواب سپری می‌کنند. برگ‌ها و شاخه‌های درخت‌ها مانند پتو این پروانه‌ها را که به هم چسبیده‌اند را گرم نگه می‌دارد. این پروانه‌ها طوری به صورت انبوه سطح این درخت‌ها را می‌پوشانند که از دور شبیه برگ خود درخت به نظر می‌رسند.

این پاورپوینت یک پاور قدرتمند درباره زیست شناسی و چگونگی مسیر یابی پروانه مونارک است.که به ما را در ارایه مطلبی بهتر یاری میرساند.این پاور پوینت دارای جدول رده بندی این جاندار است که نوعی شناسنامه این جاندار محسوب میشود و همچنین چگونگی مسیر یابی در آن توضیح داده شده چون پروانه مونارک از طریق خواص ویژه و عجیب حتی در شب ها میتواند راه خود راه پیدا کند و هزاران هزار کلیومتر مهاجرت کند.

با گرم شدن هوا و رسیدن به دمای ۱۳ درجه میلیون‌ها عدد از این پروانه سفر خود را آغاز می‌کنند و طی این سفر در پی گل انحصاری خاصی به نام milkeweed استبرق برای تخم‌گذاری در آن هستند که فقط در بهار گل می‌دهد و زمان بیدار شدن و دمای هوا هم‌زمان با روییدن این گیاه است.

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: