دریافت مقاله معرفی نرم افزار مدیریت بحران OpsCenter و کاربرد آن در عملیات بحران

دریافت مقاله معرفی نرم افزار مدیریت بحران OpsCenter و کاربرد آن در عملیات بحران

مقاله معرفی نرم افزار مدیریت بحران OpsCenter و کاربرد آن در عملیات بحران

امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نقش مهمی در زندگی انسان بازی میکند. با گسترش استفاده از نرم افزارهای رایانه ای، مدیریت و بویژه مدیریت بحران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نرم افزارهای قدرتمندی در این زمینه تولید شده اند. OpsCenter یکی از نرم افزارهایی است که با بوجود آوردن یک مرکز عملیات بحران مجازی (Virtual EOC) اوضاع را تحت کنترل درآورده و استاندارد جدیدی از مدیریت عملیات را هنگام وقوع بحران معرفی میکند.
این نرم افزار در واقع یک سیستم اطلاعاتی کاملی است که میتواند در موثر کردن زمان واقعی واکنش بحران و فعالیت های روزانه کمک شایانی به امدادگران نماید. زمانی که محافظت از مردم و اموال آن ها از انواع مختلف سوانح بالقوه مدنظر باشد، نیاز به یک سیستم اطلاعات که بتواند در حد ممکن، بطور آسان و موثر در تمامی اوقات، به مدیریت عملیات کمک نماید، ضروری است.
psCente به امدادگران کمک میکند تا بدانند در حال حاضر چه اتفاقی در حال وقوع است، حتی زمانی که از مرکز عملیات بحران EOC دور باشند. کاربران می توانند با اتصال به اینترنت و با استفاده از یک جستجوگر وارد سیستم شده، در نتیجه یک مرکز عملیات بحران مجازی ایجاد نمایند. این مقاله ضمن معرفی نرم افزار مذکور، کارایی و کاربرد آن را در حین وقوع سوانح مختلف طبیعی و غیر طبیعی بیان می کند.

کلمات کلیدی: نرم­ افزار OpsCenter، مدیریت بحران، EOC، فناوری اطلاعات IT

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: