دریافت مقاله بهبود ساختار شبکه برق با استفاده از قابلیت های تولید پراکنده و امکان سنجی نصب این منابع در ایران

دریافت مقاله بهبود ساختار شبکه برق با استفاده از قابلیت های تولید پراکنده و امکان سنجی نصب این منابع در ایران

مقاله بهبود ساختار شبکه برق با استفاده از قابلیت های تولید پراکنده و امکان سنجی نصب این منابع در ایران

در حال حاضر صنعت برق در دنیا دستخوش یک سری تغییرات ساختاری و کلی به منظور دستیابی همزمان و دسترسی همه جانبه به شبکه برق و همچنین استفاده از مزیت های تولید پراکنده شده است. سالها پیش از این، برق تنها در نیروگاه های بزرگ تولید می شد و تعدادی تجهیزات متمرکز کل وظیفه تولید، انتقال، توزیع و تامین برق را بر عهده داشتند.
اما امروزه تولید و مصرف در یک فضای رقابتی با یکدیگر قرار گرفته اند و تجهیزات و ملزومات این صنعت باید در جهت تقسیم کاربردها و فعالیت های خود حرکت نمایند تا بدین طریق صنعت برق در زمینه تجاری نیز کارایی بیشتری داشته باشد.
در نتیجه این کار بازار برق از انحصار تنها چند واحد در هر کشور خارج شده و هزاران تولید کننده جای آن را خواهند گرفت که در صورت تحقق این امر، مصرف کننده این امکان را خواهد داشت که تامین کننده برق خود را انتخاب نماید.
از دیگر دلایل عمده رویکرد کشورهای مختلف به منابع تولید پراکنده می توان به راندمان بالاتر، آلودگی کمتر، انعطاف پذیری در سوخت مصرفی و حذف یا کاهش نیاز به توسعه سیستم انتقال و فوق توزیع، اشاره نمود که در این مقدمه وضعیت تولید توان درکشور به همراه دلایل رویکرد و آینده بازار استفاده از این منابع و روند تجدید ساختار صنعت برق و توسعه منابع تولید پراکنده مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

کلمات کلیدی: تولیدات پراکنده ، منابع تجدید پذیر ، انرژی های نو ، تجدید ساختار

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: