دریافت طرح پرورش آلوئه ورا

دریافت طرح پرورش آلوئه ورا

طرح پرورش آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا به دلیل داشتن ویژگی های خاص از جمله: تحمل شرایط کم آبی، گرمای هوا و خواص دارویی از دیرباز در مناطق خشک گرمسیری و نیمه گرمسیری و حاره ای به عنوان گیاه زینتی و همچنین گیاه دارویی کشت میشده است.
به علت رویش در مناطق بیابانی به نام«لاله بیابان» نیز مشهور است. این گیاه هم اکنون در جنوب ایران در استان های هرمزگان و بوشهر به صورت اهلی و در سایر نقاط به صورت گلخانه ای کشت می شود. این گیاه دارای خواص دارویی ارزندهای است.
اقتصاد ایران از دهه پنجاه به این طرف تحت حمایت مداوم درآمد نفتی به گونه ای شکل گرفت که عدم توازن و هماهنگی بین بخش های اقتصادی از مشخصه های بارز آن گردید. چنانچه در این راستا چاره اندیشی نشود نه تنها مشکلات جدید و غیر قابل کنترل به آن ها اضافه شده و در آینده بخش های تولید در کشور دچار بحران عمیق می گردد.
افزایش صادرات غیر نفتی به ویژه گیاهان دارویی شاخص و ایندمیک و دارای مزیت نسبی تولید یکی از راه حل های معضل فعلی است. لذا شناسایی بازارهای هدف برای صادرات گیاهان دارویی امری ضروری است که در این صورت میتوان عوامل موثر در صادرات مانند تربیت نیروی انسانی متخصص، توسعه تحقیقات کاربردی در خصوص تولید، فرآوری و بسته بندی استاندارد گیاهان دارویی ، ایجاد ارتباط سیستمیک با مؤسسات و مراکز خرید، ساماندهی جوامع تخصصی، و برقراری شبکه سریع و مطمئن صادرات را مطالعه نمود. از طرفی میتوان با اعمال روش های عملی و استفاده از دانش و تکنولوژی برتر در کنترل کیفیت و کمیت، تقویت NGOها و  بخش های خصوصی و نهادهای ذیربط غیردولتی دست اندر کار گیاهان دارویی در ابعاد مختلف به منظور مشارکت فعال و کار آمد محققین و متخصصین مربوطه برای تحقق اهداف کلان بخش از جهت کاهش تصدی گری دولت و دستیابی به مدیریت توسعه پایدار بالاخص در ابعاد کلان توسعه اقتصادی، سیستم بهینه تهیه و توزیع، آموزش و تقویت بنیه علمی تجار و بازرگانان داخلی، اصلاح قوانین و مقررات را مدیریت و برنامه ریزی نمود.

 

» فهرست مطالب:

 • پیشگفتار
 • فهرست
 • ۱- شرح شغل
  روش های تکثیر آلوئه ورا
  شرایط کشت گیاه صبر زرد
  آبیاری
  خاک
  نیاز کودی و مواد غذایی
  نور
  دما و رطوبت
  PH , شوری
  کاشت گیاه آلوئه ورا
  بیماری ها
  علف های هرز
  روش های مقابله با بیماری و علف های هرز
  زمان و روش برداشت
 • ۲- مدیریت مالی
 • ۳- بازاریابی
  رویه های تولید (وضع موجود)
  سرمایه گذاران و سهامداران اصلی
  مأموریت
 • ۴- مدیریت نیروی انسانی
  پرسنل و نیروی انسانی طرح
 • ضمائم

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: