دریافت طرح توجیهی ایجاد واحد تولیدکننده شیره خرما و فرآورده های آن (سال ۱۴۰۰)

دریافت طرح توجیهی ایجاد واحد تولیدکننده شیره خرما و فرآورده های آن (سال ۱۴۰۰)

طرح توجیهی ایجاد واحد تولیدکننده شیره خرما و فرآورده های آن (سال ۱۴۰۰)

توسعه و پیشرفت روزافزون شرکت ها، موسسه­ ها و دیگر بنگاه­ های اقتصادی در جهت اجرای طرحها و فعالیت­ های تولیدی و خدماتی، وجود رقابت ­های شدید و همه ­جانبه در صحنه بازارهای داخلی و بین ­المللی، وضعیت ناپایدار نرخ تورم در سال های اخیر، وجود محدودیت ها و در نهایت گران بودن منابع اولیه اعم از سخت ­افزار، نرم ­افزار و مغزافزار از جمله مهمترین عواملی هستند که موجبات توجه بیشتر به بررسی فنی و اقتصادی هر طرحی را قبل از اجرا آن فراهم کرده­اند. از اینرو تبیین نحوه و چگونگی اجرای اینگونه طرح ها از ابتدای شروع سرمایه­ گذاری تا مرحله ثمردهی و به بار نشستن طرح، همیشه برای سرمایه­ گذاران به عنوان یک معضل و دغدغه فکری مطرح بوده است. به همین علت و دلیل منطقی برای هدایت یک طرح اقتصادی جهت رسیدن به هدف نهایی خود که همان کسب سود معقول است، اساسی ­ترین وظیفه هر تحلیل­گر مسائل اقتصادی و صنعتی، برنامه­ ریزی صحیح طرح جهت توجیه اقتصادی اینگونه طرح­ها می­باشد.

بطور کلی این برنامه ­ریزی شامل بررسی میزان سهم قابل کسب از بازار مصرف آن محصول و یا خدمات، نحوه، کیفیت و چگونگی سرمایه­ گذاری، نوع و کیفیت محصولات خروجی ­های طرح، نحوه ارائه خدمات توسط آن شرکت، طریق مقابله با رقباء و… می­باشد. لذا برای رسیدن به اهداف فنی و اقتصادی هر طرحی، بایستی به سه عامل مهم اقتصادی و مدیریتی زیر توجه نمود و آنها را ملاک هر نوع عملی خود قرار داد که این عوامل عبارتند از :

  • سودآوری
  • کنترل و هدایت عملیاتی طرح
  • میزان ریسک­پذیری

بنابراین هر سرمایه ­گذار مایل به افزایش دو عامل سودآوری و کنترل و هدایت عملیاتی طرح بوده و همیشه خواهان کاهش میزان ریسک­ پذیری طرح و به خطر نیفتادن سرمایه خود می­باشد. حال با توجه به این مطالب، لزوم بحث بررسی فنی ، اقتصادی و مطالعات قبل از هرگونه سرمایه­ گذاری  آشکار می­ گردد.

در رابطه با این مبحث یعنی  بررسی فنی و  اقتصادی طرح ایجاد واحد تولیدکننده شیره خرما و فرآورده های آن در ابتدا شناختی کلی نسبت به دلایل انجام مطالعات فنی و اقتصادی طرح ها یافته و سپس به معرفی محصولات تولید شده و موارد مصرف آن و ارائه پروسسه تولید و کنترل و محل اجرای طرح می­پردازیم و در قدم بعد با استفاده از روابط ریاضی و قوانین ارزیابی اقتصادی طرح ها، با توجه به میزان سرمایه­گذاری مورد نیاز اجرای این طرح، میزان برگشت سرمایه را محاسبه و ارائه می­ نمائیم.

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: