دریافت طرح امکان سنجی اقتصادی فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی

دریافت طرح امکان سنجی اقتصادی فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی

طرح امکان سنجی اقتصادی فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی

توسعه و پیشرفت روزافزون شرکتها، موسسه ­ها و دیگر بنگاههای اقتصادی در جهت اجرای طرحها  و فعالیت های تولیدی و خدماتی، وجود رقابتهای شدید و همه­ جانبه در صحنه بازارهای داخلی و بین ­المللی، وضعیت ناپایدار نرخ تورم در سالهای اخیر، وجود محدودیتها و در نهایت گران بودن منابع اولیه اعم از سخت ­افزار، نرم­افزار و مغزافزار از جمله مهمترین عواملی هستند که موجبات توجه بیشتر به بررسی فنی و اقتصادی هر طرحی را قبل از اجرا آن فراهم کرده­اند. از اینرو تبیین نحوه و چگونگی اجرای اینگونه طرحها از ابتدای شروع سرمایه­گذاری تا مرحله ثمردهی و به بار نشستن طرح، همیشه برای سرمایه­ گذاران به عنوان یک معضل و دغدغه فکری مطرح بوده است. به همین علت و دلیل منطقی برای هدایت یک طرح اقتصادی جهت رسیدن به هدف نهایی خود که همان کسب سود معقول است، اساسی­ترین وظیفه هر تحلیل­گر مسائل اقتصادی و صنعتی، برنامه ­ریزی صحیح طرح جهت توجیه اقتصادی اینگونه طرحها می­باشد.

بطور کلی این برنامه ­ریزی شامل بررسی میزان سهم قابل کسب از بازار مصرف آن محصول و یا خدمات، نحوه، کیفیت و چگونگی سرمایه­گذاری ، نوع و کیفیت محصولات خروجی­های طرح ، نحوه ارائه خدمات توسط آن شرکت ، طریقه مقابله با رقباء و… می­باشد.

لذا برای رسیدن به اهداف فنی و اقتصادی هر طرحی ، بایستی به سه عامل مهم اقتصادی و مدیریتی زیر توجه نمود و آنها را ملاک هر نوع عملی خود قرار داد که این عوامل عبارتند از :

  • سودآوری
  • کنترل و هدایت عملیاتی طرح
  • میزان ریسک­پذیری

طرح توجیهی اقتصادی فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی
 به ظرفیت ۲۰۰ تن

با توجه به این مطالب, هر سرمایه­ گذار مایل به افزایش دو عامل سودآوری و کنترل و هدایت عملیاتی طرح بوده و همیشه خواهان کاهش میزان ریسک­پذیری طرح و به خطر نیفتادن سرمایه خود می­باشد.

بعضی شغل ها قبل از آن که نیازمند پول باشد، دانش و مهارت می خواهد و البته قدری همت؛ تولیدگیاهان دارویی از این دسته مشاغل است؛ یعنی شغلی که با وجود یک کاربر ماهر برپا می شود و به سوددهی می رسد. کاربر گیاهان دارویی، کسی است که از عهده تهیه، نگهداری، فروش و راهنمایی مصرف آنها برمی آید و اطلاعات جامعی نسبت به گیاهان دارویی پرمصرف دارد.

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: