دریافت طراحی به همراه آموزش میراگر اصطکاکی

دریافت طراحی به همراه آموزش میراگر اصطکاکی

طراحی به همراه آموزش میراگر اصطکاکی

میراگر یک سیستم لرزه ای در سازه های مختلف می باشد که در هنگام زلزله عمل می کند و در تحمل بارهای استاتیکی نقشی ندارد. استفاده از میراگر در کنار المان های باربر جانبی ساختمان و اتصالات سازه ای، می تواند میرایی سازه را تا بیش از ۵۰ درصد افزایش دهد. به طور کلی می توان گفت میراگر از انتقال مستقیم نیروی زلزله از پی به سازه جلوگیری به عمل می آورد. نحوه عملکرد میراگر به گونه ای است که سیستم های جاذب که با نام مستهلک کننده انرژی نیز شناخته می شوند، انرژی حاصل از حرکات نیرومند زمین را جذب می کنند.

 

میراگرها انواع مختلفی دارند که شامل موارد زیر می شوند:

  • میراگرهای لرزه ای ویسکوالاستیک
  • میراگرهای لرزه ای ویسکوز
  • میراگرهای لرزه ای اصطکاکی

 

میراگر لرزه ای اصطکاکی
میراگرهای لرزه ای اصطکاکی از دیگر انواع میراگرها هستند که از لحاظ اقتصادی نیز استفاده از آن ها بسیار مقرون به صرفه می باشد. نحوه عملکرد این گونه میراگرها به گونه ای است که با ایجاد اصطکاک بین دو سطح جامد باعث استهلاک انرژی می شوند. عملکرد این سیستم به گونه ای طراحی شده است که در مقابل بارهای جانبی خفیف نمی لغزند.
به عبارت دیگر می توان گفت این گونه میراگرها برای نیروهای خاصی طراحی شده اند و تا زمانی که آن نیرو به سازه وارد نشود، شروع به انجام فعالیت نمی کنند. یکی از ویژگی و مزیت های استفاده از این گونه میراگرها تنظیم دوره تناوب طبیعی سازه با توجه به ارتعاشات وارد شده می باشد. این تنظیم سبب می شود پدیده تشدید رخ ندهد.

 

  • فایل طراحی کامل میراگر اصطکاکی به همراه  محاسبات و آموزش و توضیحات
  • شامل یک فایل ورد 51 صفحه ای و 3 فایل طراحی میراگر اصطکاکی در نرم افزار sap
  •  یک سازه 8 طبقه ای بدون میراگر  و با 0.75 برش پایه و سازه همراه میراگر اصطکاکی  طراحی شده است که در آخر تفاوت استفاده از میراگر اصطکاکی و تاثیر آن بر روی کاهش بار جانبی مورد تحلیل قرار گرفته است.
  • نحوه چگونگی مدل سازی میراگر در نرم افزار و همچنین خروجی های گرفته شده از نرم افزار به همراه توضیحات کامل در این پروژه آورده شده است.
  • کلیه فایل ها قابل ویرایش و هماهنگ سازی با شرایط پروژه مد نظر شماست.

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: