دریافت روش تحلیل شبکه ای ANP

دریافت روش تحلیل شبکه ای ANP

روش تحلیل شبکه ای ANP

واژه ANP مخفف عبارت Analytical Network Process, به معنی فرایند تحلیل شبکه است. فرایند تحلیل شبکه یا ANP یکی از تکنیک­‌های تصمیم گیری است که شباهت زیادی به روش AHP دارد. روش تحلیل شبکه­‌ای به وسیله ساعتی و تاکی زاوا در سال ۱۹۸۶ پیشنهاد شد. روش ANP تعمیم روش AHP است. در مواردی که سطوح پایینی روی سطوح بالایی اثر گذارند و یا عناصری که در یک سطح قرار دارند مستقل از هم نیستند، دیگر نمی­‌توان از روش AHP استفاده کرد. تکنیک ANP شکل کلی­ تری از AHP است، اما به ساختار سلسله مراتبی نیاز ندارد و در نتیجه روابط پیچیده­تر بین سطوح مختلف تصمیم را به صورت شبکه­ ای نشان می­‌دهد و تعاملات و بازخوردهای میان معیارها و آلترناتیوها را در نظر می­گیرد.

روش ANP براساس تحلیل مغز انسان برای مسایل پیچیده با ساختار غیررده‌ای و به منظور اصلاح روش AHP ارایه شده است. در این روش برای مدل کردن مسئله شبکه‌ای که گره‌های موجود در این شبکه معادل هدف، معیارهاو گزینه‌ها است، رسم می‌شود. بردارهای جهت‌داری که این گره‌ها را به‌هم وصل می‌کنند، نشان‌دهنده جهت اثر گره‌ها بر یکدیگر است. فرآیند تجزیه و تحلیل شبکه‌ای مسئله تصمیم‌گیری را با به‌کارگیری دیدگاه سیستمی توأم با بازخورد مدل‌سازی می‌کند.

 

این تحقیق در ۱۲ صفحه و در قالب فایل ورد تنظیم شده است. دارای توضیحات و روابط ریاضی، جداول و اشکال  می باشد که به معرفی این روش می پردازد. دارای الگوریتم روش (ANP)، مزایا و معایب این روش و مراحل تشکیل روش تحلیل شبکه ای (ANP) می باشد و در انتهای این تحقیق منابع استفاده شده (داخلی و خارجی) معرفی شده است.

تگ(برچسب): , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: